Seznam exponátů

 

Jméno a příjmení Výstavní třída Název exponátu
Třída 1: Tradiční filatelie – Československo
Amler Tomáš N 1927 IV. Výpotřební vydání (Osvobozená republika)
Coufal Rudolf P Československo 1918 – 1919 Revoluční přetisky
Dusbábek František P Přetisk POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 na rakouských spěšných známkách emise 1917
Flaška Richard P Hradčany 1918
Chudoba Josef N Československo – Osvobozená republika
Jakubík Martin P T.G.M. na Jubilejních známkách 1923 a jejich přetiskových emisích
Jarabica Oldřich P Novinové známky Slovenska vydané v roku 1939
Jarabica Oldřich P Doplatné známky Slovenska – známka hodnoty 1 Ks
Karásek František P Československé obálky dne vydání 1947 – 1955
Kubík Zdeněk P Protektorát Čechy a Morava – Výplatní známka „Vůdce Adolf Hitler“ (1945)
Netušil Tomáš P Rumburský přetisk 1938
Schindler Rudolf P Československo: státní znak – 1929
Schindler Rudolf P Československo: sněm Karpatské Ukrajiny 1939
Svoboda Václav M T. G. Masaryk v Československé známkové produkci 1918 – 1937.
Veselý Miloslav P Studie emise čs. známek „Společný let“
Třída 1: Tradiční filatelie – cizina
Maleček Jaroslav N Německo 1945 – 9 (Sovětská zóna)
Musil Michal N Rakousko 1850 – 1918
Petřík Jaromír N Afghánistán 1871 – 1900
Siyah N Severní Jemen 1926 – 1948
Šedivý Václav P Polsko 1918 – 39. Vzácnosti a zajímavosti.
Šedivý Václav P Chorvatsko a Slovinsko v období S.H.S.
Švehla Pavel P Debrecín
Švehla Pavel N Západní Maďarsko (Western Hungary – Lajtabánság)
Třída 2: Poštovní historie
Borůvka Jaroslav P Poštovní úřad Jaroměř na trase slezského kurzu v předznámkovém období.
Bringer Daniel N Scottish National Antarctic Expedition (1902-1904)
Bringer Daniel N Swedish Scientific Expedition to the Antarctic Region
Cacka Julius M Pošta válečného námořnictva NSR, 1989 – 1992
Červinka Miloš N Poštovní historie na Děčínsku
Červinka Miloš P Poštovnictví v německém pohraničí Čech v převratových obdobích dějin na příkladu Děčínska
Kahn Serge N Dumunt d´Urville Helps Reveal Antarctica
Kahn Serge N French Activities in the Arctic 1828-1939
Kula Mieczyslaw N Calostki i formularze pocztowe Galicji
Letko Dušan P Výplatné odtlačky pošty Nitra 1
Maleček Jaroslav P Československo – dělené známky na celistvostech 1918-9
Malovík Vladimír P Poštovní odpovědní korespondence
Malovík Vladimír N Poste Restante
Maryška Petr P Používání služebních známek v Protektorátu Čechy a Morava
Maryška Petr P Doplatní známky a jejich používání v Protektorátu Čechy a Morava
Mojsl Jaroslav P Poštovní historie města Turnov 1826 – 1926
Münzberger Vladimír N Perfiny a jejich předchůdci v Předlitavsku do roku 1900
Musil Michal P Poštovní historie Jihlavy
Píša Julius N Dírkované Hradčany
Pixa Václav P Projekt APOST na poštách České republiky 1994 – 2019
Rubišar Jaroslav P Výplatní otisky správce železniční infrastruktury CZ
Severín Peter P Cancellation of Slovak post offices in the period 1850 – 1867
Šmíd Antonín N Pražská potrubní pošta I. část
Šmíd Antonín N Pražská potrubní pošta II. část
Švejnar Pavel P Doporučená a expresní úřední psaní v době RČS 1918 – 1939
Vogel Hal N 1838-42 Wilkes Antarctic Expedition: Its many (often unfavorable) facets
Vomela Jindřích P Bolestný začátek Československa
Vomela Jindřích P Čs. Vojenské jednotky a občané ve Španělsku, Francii a na Blízkém východě
Vomela Jindřích P 1. čs. Armádní sbor v SSSR
Třída 3: Celiny
Krátký Jan P Rakousko – novinové pásky
Máj Jozef N Uhorský poštový lístok z roku 1882
Švehla Pavel P Vnitropoštovní obálky bez loga
Švehla Pavel P Vnitropoštovní obálky s logem trubky
Třída 4: Aerofilatelie
Helm Bedřich N Air mail of U.S. Army post offices in Czechoslovakia 1945
Třída 6: Námětová filatelie
Dobrovolský Ján P Z vozíčka na stupne víťazov (šport zdravotne postihnutých)
Fencl Petr N Československé stopy ve vesmíru
Hasala Vladislav P Esperanto na celinách SSSR
Chorvatovičová Veronika ml. P Písané a tlačené slovo
Janoušek Ladislav P Historie Royal air force (R.A.F.)
Lakata Peter P Úspechy českého a československého hokeja
Piszton Otto N Koň v poštovnictve
Sopko František N Hry z Olympie, hry zo všetkých najslavnejšie
Šajgalík Milan P Konštantín – filozof a štvrtý jazyk
Šajgalík Milan P Dve miesta pod Zoborom v Nitre
Wirkner František P Šachová květina
Třída 7: Fiskální filatelie
Černý Jiří P Indian state revenues: The hand- and machine-stamped adhesive issues
Třída 8: Literatura
Leiš Ivan N Frankotypisté
Lukeš Emanuel N České dějiny a známky (studie)
Marčan Miloslav N Katalog okresních razítek poštovních úřadů na Slovensku a Podkarpatské Rusi
Pixa Václav, Havlátko Ladislav N Katalog – Jihočeská výdejní místa a Partneři České pošty
Polární sekce při Svazu českých filatelistů N Polární zpravodaj
Stodola Milan N Eduard Karel. Život a dílo.
Šajgalík Milan N Nitra pohĺadom filatelistu
Šajgalík Milan N Virtuálna púť do Santiaga na poštových známkách
Wilson N The Dove Issue: A Handbook for Collectores of Stamps and Covers
Třída 9: Otevřená filatelie
Kraus Jiří N First Swedish Antarctic Expedition 1901-1904
Kraus Jiří N Finding Antarctica – Then Finding More of it
Rubišar Jaroslav P Železniční kolejová vozidla (včera a dnes)
Třída 10: Mládeže
Bartúnek Matúš R Športom ku zdraviu
Blažek Jan P Od Bachmače po Vladivostok, bojová cesta čs. legií v Rusku
Blažek Jan N Procházka pražskou ZOO
Demovičová Lucia P Mačky a psy
Granec Emanuel P Dopravné prostriedky
Hátrik Adam N Josef Bican, legenda českého fotbalu
Hátrik Jan R Dopravní prostředky
Hátrik Jan N Šelmy
Hátriková Martina N Poznáváme Japonsko
Jaček Radomír R Športujeme pre zdravie
Kolník Matúš R Zvieratá a ich ríša
Orešanský Matej R Športy
Šulko Michal N Vesmír
Šulko Samuel N Na koľajnicích
Zábojník Vojtěch N Automobil
Zikmund Jaroslav N Protektorát Čechy a Morava: lipové listy 1939, 1941
Zikmund Jaroslav N Československo: letecké známky – definitivní vydání 1930

Vysvětlivky výstavních tříd

M – exponát mimo soutěž

N – národní třída (1. stupeň)

P – třída premiéry (3. stupeň)

R – třída regionální (2. stupeň)